Sıkça Sorulan Sorular


Direksiyon dersleri hakkında sıkça sorulan bazı soruları metin olarak hazırladık.

+ En çok sorulan soru, “ne kadar süre de öğrenebilirim?

Ne kadar süre de öğrenebilirim?

Direksiyon dersi ve eğitim süresi.

Öğrenme kapasitesi kişiye göre değişmektedir. Kimi insan kısa sürede öğrenebilirken, kimi insan da daha uzun sürede öğrenir. Fakat ortalama olarak 10 saatlik bir eğitim süresinde trafiğe çıkacak hale gelmektesiniz. Bu tamamen size bağlı olmakla beraber ortalama 2 ila 3 ders arasında direksiyon eğitiminiz tamamlanır ve arabayı kolaylıkla sürmeye başlarsınız. Özellikle düz vites araba kullanmak oldukça zordur. Bu nedenden dolayı da, araba kullanmanın oldukça zorlu olduğu bu kentte, İstanbul gibi bir alan da araç sürmenin ne kadar zor olduğunu da bilmelisiniz. Araba kullanma bazında ilk dersler boş alanlarda, ilerleyen dersler de trafiğe çıkarak aracın kullanımı sağlanır. Daha sonrasında da sizlere sadece arabanızı doğru bir şekilde kullanmak ve tek başınıza, bireysel olarak trafiğe çıkmak kalır.

+ Ücretleri ne kadar?

Ücretler ne kadar?

Trafikte direksiyon eğitimi ücretleri.

Ücretleri, kurumlarda ki hocaların vereceği dersler ve eğitim bilgileri hususunda değişmektedir. Eğitmenin bilgisine ve ders saatlerine göre değişen fiyatlarımız 35 TL’den başlamaktadır. Ortalama olarak fiyatlar 35 TL’den başlar, 150 TL’e kadar çıkabilir. Dersler saat bazında hesaplanır, bu fiyatlandırma da, ders başına ön görülür. Ayrıca size özel ödeme imkânları ve taksit imkânı sunmaktayız.

+ Araba kullanmayı az çok biliyorum fakat pratiğim yok?

Pratik yapabilir miyim?

Daha kolay araç kulanabilmeniz için pratik bilgiler.

Korkmayın. Direksiyon dersleri boyunca dilediğiniz gibi hocalarımız ile pratik yapma ve direksiyon eğitimi alma şansına da sahipsiniz. 2 ders, bu süreç için oldukça yeterli olacaktır. Bu nedenle de 2 derslik bir eğitim sonrasında dilediğiniz gibi pratik eğitimi alabilir ve sürecinizi de tamamlayabilirsiniz.

+ Benim arabam ile mi dersler daha doğru olur, hocanın arabası ile mi?

Kendi aracım ile direksiyon dersi alabilir miyim?

direksiyon derslerin de kendi aracınızı kullanabilirsiniz.

Bize kalırsa direksiyon eğitimlerinizi hocanın arabası ile başlamanız daha doğru olacaktır. Şoför koltuğunun yanında ki bölümde de pedallar olduğundan dolayı herhangi bir ani durumda hoca bu platformda da ani durumlara müdahale yapabilecektir. Bu nedenle de hocanın arabası ile başlamak her zaman en doğrusudur. Daha sonra ki dersleri de kendi arabanız ile gerçekleştirerek iyice tecrübe edinebilme olasılığınız vardır. Araba kullanma konusunda her zaman sakin olun ve arabanızı da en iyi şekilde sürmek için kendinizi tamamen konsantre olmuş olarak hazırlayın. Birkaç ders sonrasında da tüm arabalar hakkında gerekli bilgileri edinmiş ve araba sürme konusunda da gayet sakin olacaksınız. İşlem bu kadar basit.

+ Ehliyetim olmadan direksiyon dersi alabilir miyim?

Ehliyetsiz direksiyon dersi alınabilir mi?

Ehliyetsiz araç kullanmak isteyenler için ders saatlerimiz.

Ehliyetiniz olmadan direksiyon dersi almak mümkündür. “sürücü aracı” bazı altında yapılan tüm eğitimler de, yanınızda bir hoca olduğu müddetçe dilediğiniz gibi trafikte de direksiyon eğitimleri alabilirsiniz. Herhangi bir çevirme olduğu zaman da, profesyonel hocalar olacağından dolayı da herhangi bir sorun yaşamadan veya ceza almadan da eğitime devam edebileceksiniz. Zira bu hocalar profesyonel anlamda eğitimli olduğundan dolayı da, araç sürmenin ne kadar kolay ve profesyonelce olduğunu da kavrayacaksınız. Ehliyetinizi aldıktan sonra da kolaylıkla trafiğe çıkacak kadar sürüşe sahip olacak ve araçları da kolaylıkla sürebiliyor hale geleceksiniz.

+ Manuel vites dersi mi almalıyım, otomatik vites mi?

Manuel vites mi, otomatik vites mi direksiyon dersi almalıyım?

Farklı araç çeşitlerimizle otomatik yada manuel istediğiniz eğitimi alabilirsiniz.

Bu konuyu da şu şekilde açıklayabiliriz. Genel anlamda ne tür bir araç sürmeniz gerekliliği ile alakalıdır. Özellikle İstanbul gibi yoğun bir kentte yaşıyorsanız, tabii ki otomatik vites araba kullanmak her daim daha kolay ve avantajlıdır. Çünkü devamlı vites ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar, otomatik vites araba kullanarak da daha kolay ve basit bir şekilde araç sürmeyi öğrenebilirler.

+ Bayandan mı direksiyon dersi almalıyım, erkekten mi?

Bayandan mı ders almalıyım, erkekten mi?

Bayan direksiyon hocalarımız isteğe göre eğitim verebilmektedir.

Bu da sıkça sorulan sorulardan birisi! Tabii ki bayan ve erkek arasında büyük farklılık vardır. Bizler, eğer siz erkekseniz bayandan, bayansanız da erkekten ders almanızı öneriyoruz. Bu durum her zaman böyledir. Nedeni ise bir bayandan erkek olarak ders almanız durumunda farklı cinsiyet olduğundan dolayı daha kolay ve daha çabuk öğrenebilme olasılığınız mevcuttur. Erkek sürücüler biraz daha agresif olduğundan dolayı da eğitim alırken kimi zorluklar yaşayabilme olanağınız da ön plana çıkıyor. Bu durumdan kaynaklanarak araba sürmeyi en doğru şekilde, öğrenmeye bakın. Erkek sürücülerin daha atik olması durumundan kaynaklı isterseniz erkekten de eğitim alabilirsiniz. Tabii ki bu duruma karar verirken yapmanız gereken şey de tamamen durum ile alakalı sizlerin vereceği kararlar doğrultusunda değişmektedir.

+ Ders saatleri benim programıma uygun mu?

Sabah 08.00’dan akşam 23.00’e kadar hizmet vermekteyiz. Gündüz çalışıyorsanız akşam derslerimize katılabilirsiniz.

+ Dersi nerede verecekler?

Evinize en yakın semtte ve daha fazla kullandığınız yollarda eğitime başlamaktayız. Sizi evinizden alıp evinize bırakmaktayız. Direksiyon dersi almak istediğiniz gün ve saatte randevu alarak işlerinizi aksatmadan eğitim alma ayrıcalığına sahipsiniz.

+ Direksiyon dersi sırasında herhangi bir kaza yada trafik cezası yersem ne olur?

Ders ücretine öğretmenin ücretinin yanında, trafik cezaları ve hasarlar da dâhildir.

+ Kullandığım aracın yakıtını ben mi alıyorum?

Hayır. Aracın yakıtı da kurs ücretine dâhildir.

+ Direksiyon dersini benim isteğim yerde vermeniz mümkün mü?

Tabi ki mümkün. İsteğiniz dâhilinde sizin sıklıkla kullandığınız güzergâhta eğitim vermekteyiz. Ayrıca trafiğin yoğun olduğu yerlere alışmanız için de eğitimi bu şekilde vermekteyiz.

+ Ne tür araçlarla yani hangi marka ve model araçlarla ders alacağım? Aracın özellikleri nelerdir?

Sürüş dersleri verdiğimiz araçlarımız isteğe bağlı olarak manuel ya da otomatik vites olmaktadır. Bu biraz da size kalmış. Fakat manuel araç ile otomatik vites arasında cüzi bir fiyat farkı söz konusu olmakta. Araçlarımız yüksek model ve kullanımı rahat araçlardır.

+ Ders ne kadar sürecek? Günlük kaç saat çalışacağız?

Ders saatleri günlük bir saattir. Fakat sizin isteğinize göre bu durum değişebilir. İsteğe bağlı olarak eğitim günlük birkaç saat sürebilir.